ЯКИМ МАЄ БУТИ СУЧАСНИЙ РОЗСАДНИК

13.05.2021

В структуру ДП «Чернівецький лісгосп» входить базисний лісовий Кіцманський розсадник, який спеціалізується на вирощуванні основних лісоутворюючих порід і декоративних рослин.
 

Основна мета розсадника – забезпечення буковинських лісівників посадковим матеріалом. А це дуб звичайний,клен-явір,ясен, бук, горіх та модрина європейська . Крім забезпечення потреб лісовідновлення  в розсаднику вирощують саджанці декоративних дерев, кущів та квітів. Асортимент та різноманітність зеленої живої колекції на будь-який смак. Багато видів туй, кипарисовиків, ялівців  вирощують тут, адже працюють тут натхненно та з душею. Щодо якісних та ефективних технологій, у розсаднику з 2020 року розпочали вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою в контейнерах і за допомогою торф’яних таблеток.  Адже такі сіянці можна висаджувати в грунт протягом вегетаційного періоду, навіть у літні місяці.

Досить широко тут використовується технологія зеленого живцювання для розмноження декоративних порід ( в основному вічнозелених туй, кипарисовиків та самшитів). Щоб отримати садивний матеріал таким способом, беруть пагінці ростучих деревець та кущів і висаджують у спеціально підготовлений грунт у теплицях, де створений певний температурний режим і режим зволоження. Живці вкорінюються і після цього їх висаджують у пластмасові контейнери. Таким чином декоративний садивний матеріал готовий до реалізації. Рослини вирощують для озеленення садиб, офісів, альпійських гірок і клумб та користуються великим попитом не тільки в буковинців, а й сусідніх областях.

- Звісно, то все нелегка клопітка праця і багато відповідальності, - зізнається ліснича Кіцманського лісництва Нагірняк Розалія Казимирівна, яка являється основним організатором та натхненником   цієї праці.  Протягом своєї багаторічної діяльності Розалія Казимирівна належну увагу приділяла оновленню та реконструкції розсадника, розширення асортименту рослин та впровадженню новітніх ефективних технологій вирощування саджанців. Близько  20 тисяч різних декоративних туй, ялівців, ялин та декоративних  кущів  і  квітів висаджено в пластикові контейнери та касети, що розміщені на спеціальних  площадках, які  облаштовані  поливом.  Дуже часто шукають деревовидні  півонії. Маємо багато видів цієї напрочуд гарної рослини з квітами різних кольорів – фіолетових, білих, рожевих та вишневих. А взагалі, надаємо послуги місцевому населенню та організаціям, при створенні  газонів, альпійських  гірок  тощо.

Можна замовити та придбати саджанці, попередньо  зателефонувавши  у робочий час за тел.0504345695 Розалія Казимирівна

Пресслужба  ДП «Чернівецький лісгосп»