Є додатковий потенціальний резерв у наших лісівників.

15.06.2021
Автор:  Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ

Лісівники Буковини розвиватимуть побічне лісокористування, на цьому під час засідання колегії Чернівецькогого обласного управління лісового та мисливського господарства наголосив начальник Управління Василь ГОНЧАР. Як зазначив Василь Борисович, працівники лісової галузі зобов’язані на повну використовувати потенціал відновлювальних недеревних ресурсів – заготовляти ягоди, гриби, лікарські рослини, щоб отримувати додаткові надходження.

Наразі у семи лісогосподарських підприємствах краю є власні пасіки, по одному лісгоспу заготовляють березовий сік та розводять рибу. Так, упродовж минулого року лісоводам  області  вдалося заготовити 83 тонни березового соку, майже тонну  меду, 647 кг риби, 245 центнерів зерна ячменю та сої. Реалізувавши «дари лісу» через мережу магазинів «Лісовичок» та через каси підприємств, додатково було залучено майже 2 млн. грн.

Основними причинами, що стримують належне здійснення побічних користувань лісівники краю вважають  відсутність достатньо розвиненої внутрішньої інфраструктури ринку збуту відповідних видів продукції лісу, економічно необґрунтована цінова політика у сфері побічних лісокористувань з боку  підприємств-споживачів чи підприємств-переробників та  морально застаріле обладнання, конструкції переробних пунктів, їх повний фізичний знос і непридатність для виготовлення якісної лісової продукції.

Відтак найближчим часом з метою  розширення джерел отримання доходів лісогосподарських підприємств, додаткової трудової зайнятості місцевого населення на Буковині розвиватимуть лісові промисли, максимально використовуючи потенціал недеревних ресурсів і враховуючи можливості ринку.

 

У планах лісівників області – створити,  або ж відновити  функціонування підсобних господарств, наростити мережу бджільництва, розширити асортимент товарів «лісового походження», що виготовлятимуться підприємствами, у тому числі, за рахунок налагодження виробництва консервної продукції та фіточаїв. Як це не дивно звучить, лісгоспи закладають нові сади, ягідні плантації. У пріоритетах першочергових завдань для директорів лісгоспів, за словами Василя Гончара, є  розвиток зеленого туризму,  надання якісних послуг мисливства та аматорської риболовлі.

Це засідання колегії стало широким діалогом керівництва лісової галузі краю з проблем сучасної організації управління, прийняття відповідальних рішень, абсолютне використання всіх наявних можливостей і потужностей та утримання лідерських позицій. До того ж, керівник лісової галузі краю вдало розставив акценти на основних напрямах осучаснення, модернізації та впровадження інновацій. Адже ліс – це величезне багатство і масштабні можливості отримання позитиву. Очевидно, є потенціал, який служитиме на благо.