Лісівники дбають про мальовничу Сторожинеччину

09.06.2021
Автор:  Пресслужба ДП «Сторожинецьке лісове господарство»

Сторожинеччиниа – чудовий мальовничий край, що славиться своїми неповторними природніми ландшафтами. Щороку сюди приїжджають тисячі гостей відпочити, набратися життєдайної енергії природи, помилуватися мальовничими краєвидами, вдихнути аромат цілющого гірського повітря. Всім подобається також і відпочинок у тіні могутніх дерев, серед співу птахів в ароматі духмяних трав…

У свою чергу, лісівники намагаються створити для відвідувачів чи подорожуючих комфортні умови, піклуючись про візитівки рідної Сторожинеччини та  додаючи привабливості рідному краю і розширюючи його рекреаційні та туристичні маршрути.

Тому сторожинецькі лісоводи взяли за добру традицію щороку відкривати мінімум один новий  рекреаційний пункт  та постійно оновлювати вже існуючі. У ці дні сучасний  об’єкт дозвілля прикрасив лісові масиви Верхньопетрівецького лісництва. Дві альтанки, столик з лавами, місток, огорожа криниці і паркан  змайстрували вмілі руки лісівників.

«Це місце старожили називають «хазяйство»,  тут нещодавно  була лише стара лавиця, на якій відпочивали подорожуючі та занедбаний колодязь,  – коментує лісничий Верхньопетрівецького лісництва Микола КОСТЮК. – Ми вивезли сміття, власними силами збудували альтанки та огорожу, облаштували доріжки, а ще відновили і почистили криницю».

І й справді, є на що глянути: через дерев’яний мостик потрапляєш на ошатну, доглянуту територію, де  приємно відпочивати і дорослим, і дітям. Тут комфортно можуть розміститись кілька десятків туристів.  

За словами директора Сторожинецького лісового господарства Романа ПРИКАЗКИ, подібних рекреаційних пунктів на території державного підприємства вже 30.

«Ми взяли собі за правило щороку будувати по одному об’єкту рекреації та реконструювати ще один раніше збудований, – каже Роман Васильович. – За кожним таким пунктом доглядає майстер лісу, саме цим піклуються Юрій ФЛОРЮК, – продовжує директор лісового господарства. – Вартість будівництва цього місця відпочинку - 65 тисяч гривень, але це значно дешевше, ніж збирати сміття по всьому лісу, чи гасити пожежу після недобросовісних туристів».

Крокує лісова Сторожинеччина цікавими маршрутами пізнання рідного краю, цілющого здоров’я, бадьорості і активного відпочинку. Приємно, що все це з радістю створюють дбайливі лісівник.