Лісівники Путильщини відремонтували лісову дорогу, що веде до «Гірського ока»

17.11.2020
Автор:  Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ

Туристи вже давно облюбували для свого відпочинку озеро, що причаїлося в казкових горах Путильщини. Тут, неподалік села Нижній Ялівець, на висоті понад тисячу метрів над рівнем моря розміщена велична пам’ятка природи, народжена потужним зсувом гори - «Гірське око». Відпочити, поніжитись у сонячних променях та насолодитись прохолодою, здається, неприроднього кольору води прибувають мандрівники з різних куточків України і не тільки.

Гідрологічний заказник, до складу якого входить неймовірної краси водойма, розміщений на території лісового фонду державного підприємства «Путильське лісове господарство». Тож лісівники  дбайливо доглядають за ним, і впорядковують територію вздовж лісової дороги, що веде до озера.

Раніше обабіч шляху були облаштовані кілька зон відпочинку з столиками, лавками, місцями розведення вогнища. Подібні локації є і навкруги самого водного плеса. Щороку силами Черемошського лісництва всі ці території відпочинку оновлюються, ремонтуються. По дорозі до «Гірського ока» ми зустріли нещодавно придбаний лісівниками екскаватор «Хюндай», який ремонтував важкопрохідну гірську дорогу.

«Тисячі туристів щороку відвідують «Гірське око». Багато хто лишається на ночівлю. Буває, що разом відпочивають більше сотні любителів гірських мандрівок. Тож за рік ця лісова дорога розбивається автотранспортом. Щоосені, або ж навесні лісівники її ремонтують. Завдяки сприятливим погоднім умовам нам вдалось полагодити під’їзд до «Гірського Ока» ще до першого снігу. Весною плануємо почистити озеро від деревостану, дошок і сміття, яке залишили туристи. Встановимо кілька нових  столиків, також плануємо збудувати нову колибу для ночівлі відпочивальників -  стара вже згнила, і непридатна для експлуатації», - розповів директор ДП «Путильське лісове господарство» Василь СЛИЖУК.

Відтак лісівники путильщини запрошують туристів відвідати неймовірну пам’ятку природи, втім, просять бережно ставитись до навколишнього середовища .

Довідково: Озеро «Гірське око» розміщене біля підніжжя гори Творилець. Площа водного дзеркала сягає майже гектара. Максимальної глибини озера насправді ніхто не знає, однак є  припущення, що воно завглибшки 6 метрів.
Вода в «Гірському оці» навіть влітку холодна, однак узимку через теплі потічки повністю не замерзає.