Лісівники збільшують площі лісових насаджень

28.04.2021

Лісівники ДП «Чернівецький лісгосп» розробили проекти суцільного заліснення в кварталах 14 і 19 виділ 16,1 та 16,2 Садгірського лісництва та в кварталі 62 Чорнівського лісництва і підготували ділянки та доставили на площі сіянці та інструменти для посадки лісу (мечі Колесова).
 

Суцільна посадка лісових культур була проведена на площі 4,8 гектара, висаджено  27,2 тисяч штук сіянців по Садгірському лісництву та на площі 1,1 гектара висаджено 5,4 тисяч штук сіянців дуба звичайного та клена явора по Чорнівському лісництву. Також під час лісокультурної кампанії в п’ятьох лісництвах було висаджено 2000 штук грецького горіха.  Вирощується горіх не лише задля цінних поживних та висококалорійних плодів (горіхів), але й міцної деревини. Ця рослина унікальна, адже всі її частини містять багато біологічно активних речовин - вітамін С, В1, Е,ефірні олії, дубильні речовини, каротин та багато інших. Грецькі горіхи допомагають знизити холестерин у крові, знижують цукор, мають протизапальну та ранозагоювальну дію. Їх  калорійність в два рази перевищує пшеничний хліб вищого ґатунку. Плоди горіхів використовують у різних галузях – харчовій,медичній та в парфумерії. Деревина горіха дуже міцна, має красиву текстуру, тверда, добре піддається обробці, прекрасно полірується. Використовують її для виробництва елітних меблів, музичних інструментів та прикладів рушниць. Дефіцит горіхів в оболонці на європейському ринку в останні роки становить до 100 тисяч тонн.

Учасниками акції «Створюємо ліси разом» успішно було посаджено всього 32666 молодих саджанців. Посадка дерев стала святом і фінальним акордом масштабного проєкту з відновлення лісів. Маємо привід пишатися нашими працівниками, які впевнено реалізують основні завдання чоловіків – саджають дерева, виховують синів та розбудовують Україну.

Така акція – це частина глобальної ініціативи з посадки дерев у 100 країнах світу. Кожен охочий може долучитися до збільшення площ лісових насаджень і не лише їх. Адже важливі справи для природи треба робити не лише під час подібних заходів. Бо, дійсно, коли ви садите навіть один  маленький саджанець біля свого дому, чи будь-де  то через роки виросте велике дерево на планеті  Земля.