Статус пралісів отримає ще 251 гектар на Буковині

29.04.2021
Автор:  Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ

Дієва та результативна спільна діяльність, що передбачає захист та збереження унікальних заповідних куточків Чернівеччини продовжується.

Вчергове керівники Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, обласної організації Товариства лісівників України,  управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, науковців Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича та представників Українського товариства охорони птахів зустрілись днями, щоб спланувати наступні кроки для впорядкування територій об’єктів заповідного фонду та надання необхідного статусу новим урочищам та лісовим масивам.

30 березня нинішнього року  Чернівецькою обласною радою було надано 730 гектарам державного лісового фонду статус  пралісів, що стало можливим завдяки спільній, копіткій роботі та активній позиції, в тому числі, і фахівців обласного управління. Майже впродовж цілого року лісівники разом з активістами та науковцями проводили необхідну роботу для  ідентифікації 18 ділянок, що розміщені у високогір’ї, на території Сторожинецького лісового господарства та Берегометського лісомисливського господарства  відповідно  до Методики визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів. З них - вісім недоторканих людиною пам’яток природи загальною площею 406,5 га знаходяться на Вижниччині, десять – на Сторожинеччині.

Нині триває необхідна робота для включення до пралісових пам’яток природи ще 250, 6 гектарів держлісфонду, що знаходяться на території  Путильського лісового господарства.   Дані лісові ділянки вже ідентифіковані, а лісівники виключили проведення там будь-яких робіт і  забезпечують їх охорону від втручання людини.