У Герцаївському лісництві висіяли жолуді у "касети"

22.04.2022

Важливим аспектом розвитку підприємства є впровадження нових технологій та методів лісовідновлення. Вирощування сіянців із закритою кореневою системою у сучасних теплицях, обладнаних системою автоматичного поливу, і є одним з тих необхідних кроків вперед у лісокультурному виробництві.
Герцаївське лісництво є одним активних ініціаторів таких інновацій. Так в минулому році тут було добудовано теплицю та висіяно в, заповнені торфом, касети із пресованого пінопласту перші жолуді дуба звичайного. Експеримент вдався. При схожості насіння близько 98% лісівники отримали 1500 сіянців. Тож, враховуючи вдалий минулорічний досвід, цьогоріч в лісництві висіяли 9500 шт жолудя дуба звичайного. Насіння зібране в лісфонді лісництва та пройшло перевірку посівних якостей та стратифікацію, шляхом " перешарування" жолудів та піску. Весь наступний догляд за посівами заключається в своєчасному поливі та дотриманні відповідного температурного режиму в теплиці.
Такий спосіб вирощування посадкового матеріалу є ефективним шляхом отримання якісних сіянців, які можна використовувати для посадки лісу вже в перший рік вирощування, адже темпи їхнього росту значно переважають посіви у відкритому ґрунті. Приживлюваність лісових культур також не може не тішити лісівників - коренева система не травмується, як при викопуванні з поля, що забезпечує швидкий ріст нових дібров, що стають гідною заміною зрубаних.