В процесі реформи лісової галузі буде врахувано всі аспекти - екологічні й економічні

04.08.2021

Днями в приміщенні Чернівецької ОДА відбулася виробнича нарада під головуванням заступника очільника краю Артура Мунтяна, начальника екології та охорони навколишнього природного середовища Миколи Білоконя, начальника Чернівецького ОУЛМГ Василя Гончара, на якій йшлося про реформування галузі згідно Указу президента України.
Мова йшла про те, що лісова галузь давно потребує масштабної реформи, яка докорінно змінить систему управління лісами, запровадить кращі європейські практики та зробить роботу галузі прозорою. Питання нагальне.
Дещо в цьому плані вже зроблено - Україна відмовилася від суцільних рубок у Карпатах. Крім того, запроваджені охоронні зони для рідкісних видів при проведенні рубок.
На нараді йшлося про те, що в Україні вперше проведуть повноцінну інвентаризацію лісів. Розроблена державна Стратегія управління лісами, яка передбачає адаптацію лісів до зміни клімату, збереження біорізноманіття, збільшення лісистості, запобігання пожежам та інше.
На нараді говорили й про те, що у процесі реформ слід врахувати всі аспекти - екологічні й економічні. А також вжити заходів для покращення матеріально-технічної бази лісгоспів ЧОУЛМГ.