Василь Гончар: недопустимо нехтувати правилами пожежної безпеки, особливо, - лісівникам

07.10.2020
Автор:  Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ

Впродовж серпня нинішнього року спеціалісти Управління ДСНС України у Чернівецькій області спільно з працівниками державної лісової охорони перевіряли дотримання правил техногенної та пожежної безпеки у лісогосподарських підприємствах Буковини.

Результати цього аудиту днями розглянені на нараді за головування начальника Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства  Василя ГОНЧАРА.

Звітуючи,  головний спеціаліст сектору технічної політики Управління Анатолій ГОЛОВАТИЙ,  зокрема,  повідомив, що деякі лісогосподарські підприємства краю не  у повній мірі готові до екстремальних викликів. Поряд з незначними недоліками на кількох підприємствах виявлені  грубі порушення, факти недбалого ставлення відповідальними працівниками до виконання своїх обов язків.

Загалом найбільше недоліків з питань пожежної безпеки виявлено у Чернівецькому та Сторожинецькому лісогосподарських підприємствах, найменше – у Сокирянському лісгоспі.

«Пожежа – страшне лихо, яке  ніяк не можна називати стихійним. Адже у переважній більшості випадків причиною її виникнення  є конкретна людина, її безпечність та нехтування елементарними правилами, халатність і  необачне ставлення  до вогню. На жаль, проблема дотримання правил пожежної безпеки й досі залишається актуальною, що недопустимо. Одна річ, коли для здійснення всіх необхідних заходів  потрібні значні матеріальні ресурси, – інша - помилкова впевненість і недбалість, що недопустимо у лісовій галузі», - зауважив начальник Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства Василь ГОНЧАР.

  Відтак керівники лісгоспів отримали доручення: у найкоротші терміни виправити всі наявні недоліки, після чого буде проведено повторний аудит роботи в цьому напрямку.

  Серед  інших -  ряд лісгоспів зобов’язані обладнати місця для розведення вогню у рекреаційних зонах, забезпечити працівників індивідуальним захистом, встановити ряд спостережних веж, облаштувати нові пожежні водойми.