За системні порушення відповідатимуть по закону.

06.08.2021
Автор:  Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ

Чергові грубі порушення організації лісогосподарської діяльності виявлені днями у ДП «СЛАП «Сторожинецький держспецлісгосп».

Так, на виконання наказу начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василя ГОНЧАРА, рейдовими групами оперативного реагування Сокирянського, Чернівецького та Хотинського лісогосподарських підприємств  здійснено ряд контрольних заходів  щодо дотримання  вимог чинного лісового та природоохоронного законодавства на території вищеназваного підприємства.

З прикрістю мусимо констатувати, що в ході  перевірки  виявлено розбіжності по загальній ліквідній деревині від 16 до 78% на рівномірно-поступових, санітарно-вибіркових  та суцільно-лісосічних рубках у Жадівському та Зруб Комарівському лісництві.

Крім того, державною лісовою охороною вчергове задокументовані факти  допущення фахівцями Зруб Комарівського лісництва грубих порушень санітарних правил в лісах України при відведенні дерев у рубки догляду. Тут було відведено  у санітарно-вибіркову рубку близько 20% здорових дерев, що не підлягали заготівлі.

В цьому ж лісництві проводилась заготівля деревини без документального її оформлення. Ні працівники лісництва, ні адміністрація ДП «СЛАП «Сторожинецький держспецлісгосп» не надали документи, що б підтвердили законність виявленої рубки у другому кварталі лісництва. Хоча на місці роботи лісорубів рейдовою групою було виявлено 42 пні, а заготовлена деревина зникла. Відтак державна лісова охорона звернулась до органів правопорядку для притягнення винних до відповідальності.

Варто зауважити, що факти зловживання службовим становищем, посадової недбалості лісівниками державного підприємства «СЛАП «Сторожинецький держспецлісгосп» набули системного характеру, а керівництво лісгоспу не бажає, або ж не може виправити ситуацію.  Весною нинішнього року подібні правопорушення були встановлені в результаті внутрішнього аудиту, проведеного  фахівцями Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства. Однак винні особи до цього часу не були покарані.

Наразі стан фінансово-господарської діяльності, організації та проведення лісозаготівлі ДП «СЛАП «Сторожинецький держспецлісгосп» буде проаналізовано на наступній нараді та засіданні колегії Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства та вжиті  відповідні заходи.